Merhaba Ziyaretçi;

Dünya'nın En Büyük ve En İyi Torrent Oyun Forumuna Hoşgeldin

Üye olursan 7/24 gerçek destek alabilirsin. 10 saniyede üye olmak için hemen tıkla!

*
(Hızlı Arama Motoru)™

Forum Aramasını Kullanın
Arama Motorumuz Hakkında
Reklam vermek için: [email protected] ile iletişime geçebilirsiniz.

Gönderen Konu: PC Toplarken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Rehber [Güncellendi]  (Okunma sayısı 97463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Toretto Kelite

• 8. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 155
  • Darryl Messer - Unique Racers
    • Steam Profili
  • Platform: Yalnız PC
Ynt: PC Toplarken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Rehber [Güncellendi]
« Yanıtla #720 : Ekim 30, 2017, 15:43:14 ÖS »

Sistem toplayacağım Intel + Geeforce seven biri olarak toplamak istediğim sistem anakart işlemci ekran kartı bellek ve işlemci soğutucusu fakat bunlar yaklaşık olarak 8000 TL yi buluyor bu sebeple ilk defa Amd kararı verdim buna yöneldim. Yeni konu açmadım buraya yazmak istedim sistemim hakkında bilenlerden yorumlar bekliyorum. Ayrıca bir eleştirim olacak konuyu açan Uğur kardeşime diyorsun ki Intel Amd den üstün doğrudur buna itirazım yok ama aşırı pahalı durumda, 4500 TL ye oyuncu sistemi kuracağım tabi kasa güç kaynağı falan önceden var sadece yukarıda söylediğim parçaları alıp takacağım (kendim teknisyenim zaten) yada montajını yaptırırım çünkü Windows 10 Pro x64 konusuda var onu satınmı alacağım yoksa Windows 7 aktivasyonu alıp üzerine yükseltme yöntemi ile Windows 10 Pro x64'e mi geçip kms ile mi etkinleştirsem yoksa direk Windows 10 pro x64 alıp birde yanında aktivasyon kodunuda mı alsam kararsızım çünkü 1000 TL fiyatı 500 TL ye de vardı sanırım fiyatlar çok oynak. Asıl sistemi artık evi satınca toplarım diye düşünüyorum.  ;D

Toplamayı düşündüğüm sistemi yazıyorum bilenlerden yorumlarını bekliyorum.
MSI X370 GAMING PRO CARBON - AMD Ryzen 7 1700X - MSI Radeon RX 580 GAMING 4GB GDDR5 256 Bit - KINGSTON HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4 2400MHz - Cooler Master Hyper T4 (RR-T4-18PK-R1) Intel / AMD Uyumlu İşlemci Soğutucu - VIEWSONIC XG2530 25 inç 1ms 240 Hz 2xHDMI Full HD Freesync Gaming Monitör özellikle belirteyim bu monitör gerçek oyuncu monitörü hem çok hızlı hem görüntüde yırtılma bozulma gibi şeyler yok deniyor. Monitörü taksitle alma düşüncem var fazla peşin ödeme yapmamak için çünkü monitör 2000 TL.
  hhhz:.
Windows 10 Durma playde indirimde gayet uygun fiyatı var oradan al istersen.
  • İşlemci               : i3 2310
  • RAM                   : 2.84 gb
  • Ekran Kartı        : yok
  • Bağlantı              : Altyapı yok ne interneti yahu
  • İşletim Sistemi   : Windows 10 Single Language
  • Konsol                 : Yok
  • Anakart             : packardbell
Unique Racers
Need For Speed pro racer

Çevrimdışı iyi_biri

• 4. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 20
  • "İleride yanlışYapacakBedbahtlarÇıkabilir" Atatürk
  • Platform: Yalnız PC
Ynt: PC Toplarken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Rehber [Güncellendi]
« Yanıtla #721 : Ekim 30, 2017, 15:48:16 ÖS »

Windows 10 Durma playde indirimde gayet uygun fiyatı var oradan al istersen.
Google play mi demek istedin kardeşim? Bu masa üstü bilgisayar, sanırım oradaki programlar mobil cihazlar için?

Düzeltme: Siteymiş buldum, diğer sitede 45 TL 2-3 TL oynuyor sadece.
« Son Düzenleme: Ekim 30, 2017, 16:02:46 ÖS Gönderen: iyi_biri »
  • İşlemci               : Amd Ryzen 7 1700x 3.40ghz 8 çekirdek (+8 sanal çekirdek)
  • RAM                   : Kingston HyperX Fury (2x16) 32 GB DDR4-2400mhz
  • Ekran Kartı        : Msi Radeon RX 580 Armor 8gb OC 256 Bit Freesync Directx 12
  • Bağlantı              : Türksat 100 Megabit 250 GB Kotalı Duran İnternet taahütlü alt yapısı fiber (tavsiye ederim).
  • İşletim Sistemi   : Windows 10 Pro x64 - Windows 7 Ultimate Sp1 x64
  • Konsol                 : Monitör: VewSonic XG2530 25 Inch Gaming Freesync Full HD 1ms 240hz
  • Anakart             : Msi x370 Gaming Pro Carbon Diskler: m.2 nvme ssd ve ssd ve diskler sata 3
  • Telefon               : Xiaomi Mi A1 Android One 8.1.0
(47 Yaşında bisiklet sporcusu ve bilgisayar teknisyeni) Windows 10 medya aracını Microsoft tan indirin 4gb'lık flaş belleğe formatlık ön yüklemeli yapın Windows 10 için en iyi yol budur. Bilgisayar ile ilgili sorun yaşayan mesaj atabilir bana bildiğim konu ise yardımcı olurum. Not amacım sadece iyi niyetle yardımcı olmaktır para veya reklam kesinlikle değildir.