Merhaba Ziyaretçi;

Dünya'nın En Büyük ve En İyi Torrent Oyun Forumuna Hoşgeldin

Üye olursan 7/24 gerçek destek alabilirsin. 10 saniyede üye olmak için hemen tıkla!

*
(Hızlı Arama Motoru)™

Forum Aramasını Kullanın
Arama Motorumuz Hakkında
Reklam vermek için: [email protected] ile iletişime geçebilirsiniz.

Gönderen Konu: Tekken 5 [PS2] FULL - Torrent - Hızlı  (Okunma sayısı 105080 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SpAwN

 • Genel Yetkili
 • *
 • İleti: 21.463
 • Aldığı Teşekkür: 5755
 • Donanım Uzmanı
  • Facebook Profili
  • Twitter Profili
  • Steam Profili
 • Platform: PC + PS2 + PSP
Tekken 5 [PS2] FULL - Torrent - Hızlı
« : Mayıs 08, 2011, 19:52:56 ÖS »
   
     

Tekken 5

PS2 - Tekken 5 [1 DVD - NTSC - MultiLanguage 5]
Playstation® 2
İngilizce[ Multi 5 ]
ISO
4.18 GB

   

Tekken turnuvası, Heihachi Mishima'nın ölümünden sonra da devam ediyor

İlk gerçek 3D dövüş oyunlarından olan Namco’nun Tekken serisi bu gün 10. yılını kutluyor olsa da, doğrusu bu oyunun benim çocukluk dönemlerim için pek bir değeri yoktur; çünkü hiçbir zaman için arcade salonlarında bu oyun için saatlerce sıra beklediğimi hatırlamam, oysa 90’lı yılların başında Street Fighter için uzun kuyrukların arkasında çok beklemişimdir, dolayısıyla arcade ve dövüş oyunu denince benim aklıma öncelikle hep The World Warrior ve Champion Edition gelir (Ve daha sonraki zamanlarda biraz MK: Ultimate). Oyun makinesi bekleme modundayken ‘’Insert Coin’’ yazması ve sarışın dövüşçünün siyahi adamın suratında yumruğunu patlatması inanın hâla aklımdadır ve bu sahne arcade zamanlarımın en tatlı anılarından biridir.

Belki de Tekken’in arcade’deki dövüş arenasına girişinin biraz daha geç olması ve Street Fighter’ın o eğlenceli oynanışını sunamaması, bu oyuna benim biraz uzak kalmama neden olmuş olabilir, fakat arcade salonlarındaki ilk iki Tekken oyununu geride bırakıp, birkaç sene öncesine baktığımızda bu iki oyun arasındaki dengelerin değişmiş olduğu rahatlıkla görülebilir. Bu gün Street Fighter’ın o eski popülerliği kalmamış olsada, sadık oyuncu kitlesi bu seriyi hâla dimdik ayakta tutuyor, Tekken ise bu gün en gözde dövüş oyunu konumunda. PlayStation’ın çıkışı ve buna bağlı olarakta arcade salonlarının yavaş yavaş silinmesiyle, ‘’İlk 3D dövüş oyunu.’’ olarak geçmişte atılan temeller Tekken 3 ile kendine çok sağlam bir yer edinmişti. Gerçekten de Tekken 3’ün kalitesini hiç kimse inkâr edemez, bir oyun ancak bu kadar seri ve eğlenceli olabilir sanırım.

Serinin Tekken Tag Tournament ile PlayStation 2’ye sıçrayış yapması ise Tag özelliği dışında oynanış adına çok fazla bir şey getirmemişti ama grafiksel açıdan gerçekten bir devrimdi. Ardından gelen Tekken 4 ise yine görsel olarak ilerletilmiş ve yeni karakterlerin bulunduğu bir oyundu. T4 her yönüyle çok kaliteli olmasına rağmen yine oynanış yönünden pek farklılık içermediği için dövüş severlerin bazılarını hayal kırıklığına bile uğratmıştı.

The King of Iron Fist Tournament 5

Evet, nihayet Tekken beşinci oyunu ile geri döndü. Bu son oyun Heihachi Mishima’nın ölümünün ardından yapılan turnuvayı konu alıyor. İsterseniz T5’i anlatmaya, turnuvaya katılan dövüşçüleri sayarak başlayalım: Mokujin, Marduk, Law, Hwoarang, King, Bruce, Kuma, Panda, Eddy, Lei, Nina, Steve, Xiaoyu, Kazuya, Heihachi, Jin, Lee, Julia, Yoshimitsu, Bryan, Jack-5, Paul, Christie, Anna, Baek, Roger Jr., Devil Jin, Raven, Feng, Asuka, Ganryu ve Wang benim şu ana kadar karşılaşmış olduğum karakterler. Gördüğünüz gibi Tekken 5, 30’u aşkın yeni ve eski dövüşçüyle birlikte gelerek karakter seçimi konusunda bize çok geniş bir olanak sunuyor. Eski karakterleri bir köşeye ayırırsak, yenilerden en dikkat çekici olanının Blade’e benzer tarzıyla Raven olduğunu söylemeliyim. Bunun dışında Uzak Doğu’lu dövüş sanatları ustası Feng, dövüş oyunlarından alışık olduğumuz bir tiplemeyken, bayan karakterimiz Asuka ise aynı Xiaoyu gibi yine o kültürden bir dövüşçü. Tabi belirtmeden geçemeyeceğim, tüm dövüşçüleri bir kenara koyuyorum Eddy’yi de diğer tarafa...

Her zaman olduğu gibi oyuna ilk başladığınızda bu dövüşçülerin bir çoğu seçilemez durumda; ama karakterlerle oyunu bitirişinizde, belli sayılarda dövüş kazandığınızda ya da belli miktarda ‘’Fight Money’’ kazandığınızda (Ne olduğunu az sonra anlatacağım!) karakterler yavaş yavaş açılmaya başlıyor.

Tekken: Devil Within, Arcade History ve Customize

Dövüşçülerimizi tanıdıktan sonra oyun modlarına geçelim isterseniz: Story Battle, Arcade Battle, Time Attack, VS Battle, Team Battle, Survival ve Practice herkesin çok iyi bildiği klasik Tekken modları; fakat bunların dışında ana menüde karşılaşacak olduğunuz üç yeni başlık daha var. Bunlardan ilki Tekken: Devil Within modu. Bu mod Namco tarafından bir 3D Action/Adventure oyunu olarak anılan mini bir oyun. Jin ile oynadığımız Devil Within’de Survival’dan farklı olarak yönlendirme bakımından karakterimize tam olarak hakimiz, yani karakterimizi aynı bir aksiyon oyunundaki gibi kontrol edip önümüze gelen düşmanları bir güzel pataklıyor, zıplayıp engelleri aşıyor ve çevrede rastlayacağımız kutuları kırıp ilerliyoruz. Gönül isterdi ki Devil Within, Warrior Within gibi bir şey olsun (Çok mu fazla şey istiyoruz acaba?); ama olmuyor tabi ki. Ben 10 dk. tahammül edebildim; çünkü oynanış eğlenceli değil ve aksiyon çok sıradan ilerliyor. Tabi Devil Within’i bir bonus olarak gördüğümüzden, hiç yoktan iyidir deyip geçiyoruz.

Arcade History ise bence Namco’nun en büyük sürprizlerinden, Tekken’in 10.yılı şerefine serinin ilk üç oyunu da T5’in içinde, bu başlık altında bizlere sunuluyor. Bu koleksiyon sayesinde Arcade’in o eski güzel günlerini hatırlayabilir ya da PlayStation’da Tekken 3 ile yaşadığınız heyecan dolu dakikalara dönebilirsiniz. Tekken 4 yeni ve hâla Namco’nun çok satan oyunlarından biri olduğu içinse onu burada göremiyoruz; o da artık T7’de falan olur herhalde...

Ve son olarak Customize’da T5 ve Namco’nun en büyük yeniliği. Artık oyundaki modlarda ilerleyip dövüşleri kazandıkça ‘’Fight Money’’ kazanıyoruz ve bu paralarla dövüşçülerimize yeni kostümler, renkler ve aksesuarlar alarak farklı imajlara bürünmelerini sağlıyoruz. Customize bölümünden gerçekleştirdiğimiz bu işlemler her dövüşçü için farklılık gösteriyor, yani her dövüşçünün kendi stiline uygun olarak satın alabileceğimiz bir çok bonus item’ı bulunuyor. Bu sayede de dövüşlere ve karakterlere biraz daha renk gelmiş oluyor.

Grafiklerin büyüleyiciliği...

Oyunun başlangıcında seçebileceğiniz 13 tane arena bulunuyor, bunlardan bazıları; korsan hazineleriyle dolu bir arena, yanan tapınak, şelalelerin bulunduğu alan ve gece ay ışığı altında dövüştüğünüz yer. Arenaların hepsi de görsel kalite açısından çok iyi ve çevre dizaynlar interaktif olarak dizayn edilmiş. Bu sayede dövüşçülerden biri darbe alıp devrildiğinde çevre dekora zarar verebiliyor. Özellikle hazinelerin olduğu bölümde en küçük hareketinizde bile yerdeki altınların şıngırdaması gibi detaylar çok iyi düşünülmüş. Hemen hemen tüm arenalarda dövüşçülerin yerle teması sırasında zeminin parçalanması ise göze oldukça hoş gözüküyor; ancak birkaç dövüş sonunda sanki zemindeki tüm kırılmalar hep aynıymış gibi göze batıyor, yine de bu kırılmalar güzel bir ayrıntı. Yalnız PS2’nin sınırları artık belli olduğu için bu noktada yaşanan bir şey de şu; yerdeki kırılmalar belli bir süre sonra kendiliğinden kapanıyor; gerçi eğer dövüş hızlı geçiyor ya da arenanın o bölümüne çok dikkatli bakmıyorsanız durumu farketmeyebilirsiniz bile.

 Bunların dışında yeni ve eskisine göre daha gelişmiş olan grafik motorunun sunduğu görsel ziyafet gerçekten enfes. Karakter modellemelerinden, mekan tasarımlarına kadar her şey gerçekten çok iyi. Her oyun bitirişinizde karşılaşacağınız FMV’lere ise hiç girmiyorum zaten, Namco’nun bu konuda ne kadar iyi olduğunu bilmeyen kalmamıştır sanırım.

Dövüşler başlamadan önce karakterler arasındaki diyalogların arttırılmış olması da gözünüzden kaçmayacak. Meydan okumalar ve alaycı sözler dövüşçüler arasında bolca gidip geliyor. Geniş sound track listesi sayesinde bir çok ritmik müzik eşliğinde yapılan dövüşler havayı tamamlıyor, bunun yanında ses efektleri ve seslendirmeler de yine eskisi gibi.

Ve en önemlisi oynanabilirlik ise yine çok eğlenceli. Yeni dövüşçülerin yanında eski dövüşçülere kazandırılan birkaç yeni hareket ve kombo var. Bu komboların bir kısmı da eskilerin geliştirilmiş hâli; yani işin aslı oynanabilirlik çok fazla değişmemiş.

Tekken’in 10. yılı şerefine...

Oynadım, dövdüm, ettim ve gördüm. Peki ‘’Sonuç nasıl?’’ derseniz hemen anlatayım; öncelikle böyle kostümmüş, item’mış bunlar gerçek dövüş oyuncuları için çerez-çıtırdaktan başka bir şey değil. Evet, bunlar olursa oyun belki biraz daha neşeli yapılıp renklendirilebilir; ama bir serinin yeni bir oyununun tek yeniliği bunlar olmamalı. Hani şunu söyleyeyim, arkadaşımla oturup karşılıklı dövüş oyunu oynayacağım dediğimde bu Tekken 4 ya da 5 olmuş farketmez, çünkü oynanabilirlikler neredeyse aynı. Tıkandığım nokta ise şu: ‘’İyi de adamlar oynanabilirlik adına daha ne yapabilirler ki?’’; zaten iyi olan bir sistemin temel taşlarını oynatmaktansa, bir iki yeni karakter ve kombo ekleyip, yeniliği bonus materyallere yükleyip olayı bitirmek belki mantıklı, ama insan ister istemez sürekli aynı oynanabilirlikle karşılaşınca sıkılıyor. Hoş, ben ne söylersem söyleyeyim sonuç olarak Tekken 5 büyük ihtimalle yine yılın en iyi dövüş oyunu olacak, zaten oyunun hakkını da inkâr edemeyiz, ama belki oynanabilirlik yönünden biraz daha gelişim olabilirdi. Biz bu eksiği Arcade History ve Customize’ın biraz da olsa kapattığını farz edip T5’i oynamaya başlayalım; ama Tekken 6’dan oynanabilirlik yönünden biraz daha fazlasını bekliyoruz...


 

   

...ALINTI DEĞİLDİR...
« Son Düzenleme: Haziran 09, 2014, 23:00:48 ÖS Gönderen: SpAwN »
 • İşlemci               : Intel Core i5 3330
 • RAM                   : 12 GB DDR3 1800mhz
 • Ekran Kartı        : Palit GeForce GTX 750 Ti StormX Dual OC Edition - 2 GB
 • Bağlantı              : 30 MBps (3.8mb/s)
 • İşletim Sistemi   : Windows 10 Pro 64 Bit (1803)
 • Konsol                 : PSP - 3008 CFW: 6.60 PRO-B10 + PS2
 • Anakart             : ASUS P8H77-V

Çevrimdışı mquuen10

 • 2. Seviye
 • *
 • İleti: 158
 • Aldığı Teşekkür: 9
 • Uchiha Madara
Ynt: Tekken 5 [PS2] FULL - Torrent - Hızlı
« Yanıtla #1 : Mayıs 17, 2011, 17:58:07 ÖS »


Tekken Aynı Karakter'lerle Gitti İçin Seri Bozdu Biraz. :) [ SIKILAN ÇOK OYUNDAN ] Anlaminda :D
U C H İ H A

                        M A D A R A

Çevrimdışı KiDMaN

 • Emektar
 • *
 • İleti: 3.466
 • Aldığı Teşekkür: 483
 • Hail To The King Baby
Ynt: Tekken 5 [PS2] FULL - Torrent - Hızlı
« Yanıtla #2 : Mayıs 17, 2011, 18:12:08 ÖS »


Tekken Aynı Karakter'lerle Gitti İçin Seri Bozdu Biraz. :) [ SIKILAN ÇOK OYUNDAN ] Anlaminda :D

sanırım bende tekken 6 vardı mp zevkli oluyor.Birimiz ölünce tüm takım elendiğinden genelde ben ölürdüm söverlerdi bana :D
 • İşlemci               : Intel Core i5 650 3.46GHz 4MB Önbellek
 • RAM                   : 4GB DDR3 1333MHz
 • Ekran Kartı        : Ati Radeon HD4830
 • Bağlantı              : 8 MBps - TTNET NetLimitsiz Paketi
 • İşletim Sistemi   : Windows 7 HomePremium x64 (ORJINAL)
 • Konsol                 : PS3 250GB SLIM | Orjinal Kullanıcı / PSP GO 6.35CFW

Çevrimdışı SpAwN

 • Genel Yetkili
 • *
 • İleti: 21.463
 • Aldığı Teşekkür: 5755
 • Donanım Uzmanı
  • Facebook Profili
  • Twitter Profili
  • Steam Profili
 • Platform: PC + PS2 + PSP
Ynt: Tekken 5 [PS2] FULL - Torrent - Hızlı
« Yanıtla #3 : Mayıs 17, 2011, 18:33:30 ÖS »


Tekken Aynı Karakter'lerle Gitti İçin Seri Bozdu Biraz. :) [ SIKILAN ÇOK OYUNDAN ] Anlaminda :D
Vallahi Tekken 5 te gelen Raven gibisi yok, rakibim de yok! :D Ayrıca Hwoarang seride olmasa benim için Tekken-Tekken değildir Hwoarang'sız! :D
 • İşlemci               : Intel Core i5 3330
 • RAM                   : 12 GB DDR3 1800mhz
 • Ekran Kartı        : Palit GeForce GTX 750 Ti StormX Dual OC Edition - 2 GB
 • Bağlantı              : 30 MBps (3.8mb/s)
 • İşletim Sistemi   : Windows 10 Pro 64 Bit (1803)
 • Konsol                 : PSP - 3008 CFW: 6.60 PRO-B10 + PS2
 • Anakart             : ASUS P8H77-V

Çevrimdışı iJohn

 • 3. Seviye
 • *
 • İleti: 466
 • Aldığı Teşekkür: 22
 • Elhamdulillah :)
 • Platform: Yalnız PC
Ynt: Tekken 5 [PS2] FULL - Torrent - Hızlı
« Yanıtla #4 : Haziran 14, 2011, 20:50:44 ÖS »


SpAwN , linki yeniler misin lütfen =) İhtiyacım var biliyorsun :D
 • İşlemci               : İntel Core i5-4200U
 • RAM                   : 4 GB DDR3 1600 Mhz.
 • Ekran Kartı        : AMD Radeon HD 8670M
 • Bağlantı              : 16 MBps
 • İşletim Sistemi   : Windows 10 - 64bit
Güle güle gençliğim ve hiç dönmeyeceksin bebekliğim, şimdi bir tek şey var benim için, o da güzel günlerin sanatkârı geleceğim ...

Çevrimdışı SpAwN

 • Genel Yetkili
 • *
 • İleti: 21.463
 • Aldığı Teşekkür: 5755
 • Donanım Uzmanı
  • Facebook Profili
  • Twitter Profili
  • Steam Profili
 • Platform: PC + PS2 + PSP
Ynt: Tekken 5 [PS2] FULL - Torrent - Hızlı
« Yanıtla #5 : Haziran 14, 2011, 21:08:12 ÖS »


Hehe biliyorum artık :D
Yenilenmiştir...
 • İşlemci               : Intel Core i5 3330
 • RAM                   : 12 GB DDR3 1800mhz
 • Ekran Kartı        : Palit GeForce GTX 750 Ti StormX Dual OC Edition - 2 GB
 • Bağlantı              : 30 MBps (3.8mb/s)
 • İşletim Sistemi   : Windows 10 Pro 64 Bit (1803)
 • Konsol                 : PSP - 3008 CFW: 6.60 PRO-B10 + PS2
 • Anakart             : ASUS P8H77-V

Çevrimdışı iJohn

 • 3. Seviye
 • *
 • İleti: 466
 • Aldığı Teşekkür: 22
 • Elhamdulillah :)
 • Platform: Yalnız PC
Ynt: Tekken 5 [PS2] FULL - Torrent - Hızlı
« Yanıtla #6 : Haziran 14, 2011, 21:12:09 ÖS »


Hehe biliyorum artık :D
Yenilenmiştir...

Evallah :) Umarım bu Emülatör işine boşuna girmemişimdir :D yoksa bi xBox almam gerekecek derhal :D
 • İşlemci               : İntel Core i5-4200U
 • RAM                   : 4 GB DDR3 1600 Mhz.
 • Ekran Kartı        : AMD Radeon HD 8670M
 • Bağlantı              : 16 MBps
 • İşletim Sistemi   : Windows 10 - 64bit
Güle güle gençliğim ve hiç dönmeyeceksin bebekliğim, şimdi bir tek şey var benim için, o da güzel günlerin sanatkârı geleceğim ...

Çevrimdışı SpAwN

 • Genel Yetkili
 • *
 • İleti: 21.463
 • Aldığı Teşekkür: 5755
 • Donanım Uzmanı
  • Facebook Profili
  • Twitter Profili
  • Steam Profili
 • Platform: PC + PS2 + PSP
Ynt: Tekken 5 [PS2] FULL - Torrent - Hızlı
« Yanıtla #7 : Haziran 14, 2011, 22:18:40 ÖS »


Evallah :) Umarım bu Emülatör işine boşuna girmemişimdir :D yoksa bi xBox almam gerekecek derhal :D
Zaten alacaksın,  PS2 de Gears of War 2 veya Mortal Kombat 9 oynayacak değilsin ya hemde emulatörle!!! :D
 • İşlemci               : Intel Core i5 3330
 • RAM                   : 12 GB DDR3 1800mhz
 • Ekran Kartı        : Palit GeForce GTX 750 Ti StormX Dual OC Edition - 2 GB
 • Bağlantı              : 30 MBps (3.8mb/s)
 • İşletim Sistemi   : Windows 10 Pro 64 Bit (1803)
 • Konsol                 : PSP - 3008 CFW: 6.60 PRO-B10 + PS2
 • Anakart             : ASUS P8H77-V

Çevrimdışı iJohn

 • 3. Seviye
 • *
 • İleti: 466
 • Aldığı Teşekkür: 22
 • Elhamdulillah :)
 • Platform: Yalnız PC
Ynt: Tekken 5 [PS2] FULL - Torrent - Hızlı
« Yanıtla #8 : Haziran 14, 2011, 22:32:41 ÖS »


Yaanni :D ama en azından geciktirmek istiyorum :D malum önümüzdeki yıl sınav var :D şimdi bi xBox alrsam , kalkamam başından felan :D
 • İşlemci               : İntel Core i5-4200U
 • RAM                   : 4 GB DDR3 1600 Mhz.
 • Ekran Kartı        : AMD Radeon HD 8670M
 • Bağlantı              : 16 MBps
 • İşletim Sistemi   : Windows 10 - 64bit
Güle güle gençliğim ve hiç dönmeyeceksin bebekliğim, şimdi bir tek şey var benim için, o da güzel günlerin sanatkârı geleceğim ...

Çevrimdışı GaMeOveR

 • 2. Seviye
 • *
 • İleti: 193
 • Aldığı Teşekkür: 2
 • Torrent-Oyun.com
 • Platform: PC + PS3
Ynt: Tekken 5 [PS2] FULL - Torrent - Hızlı
« Yanıtla #9 : Haziran 21, 2011, 22:52:50 ÖS »


acaba ps2 için yeni oyunlar paylaşır mısınız ??
 • İşlemci               : İntel Core İ5 Cpu 2.67 Ghz
 • RAM                   : Kingston 4 GB DD3
 • Ekran Kartı        : Atı Readon HD 4600 HD Series
 • Bağlantı              : 8 mbps ttnet limitsiz paketi
 • İşletim Sistemi   : Windows 7 Home Basic 64 Bit (Orjinal)