Merhaba Ziyaretçi;

Dünya'nın En Büyük ve En İyi Torrent Oyun Forumuna Hoşgeldin

Üye olursan 7/24 gerçek destek alabilirsin. 10 saniyede üye olmak için hemen tıkla!

*
(Hızlı Arama Motoru)™

Forum Aramasını Kullanın
Arama Motorumuz Hakkında
Reklam vermek için: [email protected] ile iletişime geçebilirsiniz.

Gönderen Konu: Üniversite karar veremiyorum  (Okunma sayısı 424 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cavo2000

• 2. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 3
  • Torrent-Oyun.com
  • Platform: Yalnız PC
Üniversite karar veremiyorum
« : Temmuz 12, 2018, 12:33:27 ÖS »

Selamlar
Malum üniversite sınavı bitti ve açıklanmasına az bir zaman kaldı.4 yıldan beri kararsız kaldığım bir konu var o da mühendislik mi tıp mı.Şimdi ben matematik ve fizik olarak yetenekliyim ama gerekirse tıpı da severek yapabilirim diye düşünüyorum.Tıpa gidersem de matematiğimi telef etmiş olacakmışım gibi geliyor.Mühendislik olarak bilgisayar veya eem düşünüyorum ama bu konularda da detaylı bir bilgim yok örneğin kodlama bilmiyorum ama tıpa giden de dikiş atmayı bilmiyor mesela.Bu konularda önerisi bilgisi olan varsa görüşlere açığım.Mühendislik diyorsanız da Bilkent mi ODTÜ mü tavsiye edersiniz.
Sınav sonucuna gelince ilk 3000 de olmayı umuyorum.
Evet tavsiyelerinizi bekliyorum.

• İşlemci               : Intel Pentium Dual-Core 2.70 Ghz
  • RAM                   : 2 GB-DDR2
  • Ekran Kartı        : Nvidia Geforce 9400 Gt 1 Gb
  • Bağlantı              : TTNET Ultranet 16 Mbps
  • İşletim Sistemi   : Windows 7 Ultimate 32 Bit
  • Anakart             : Intel Bearlake G31
  • Telefon               : Zenfone 2 Laser

Çevrimdışı EnesKing

• Moderatör
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 37
  • Jokzilla!
    • Steam Profili
Ynt: Üniversite karar veremiyorum
« Yanıtla #1 : Temmuz 12, 2018, 13:39:32 ÖS »

Selamlar
Malum üniversite sınavı bitti ve açıklanmasına az bir zaman kaldı.4 yıldan beri kararsız kaldığım bir konu var o da mühendislik mi tıp mı.Şimdi ben matematik ve fizik olarak yetenekliyim ama gerekirse tıpı da severek yapabilirim diye düşünüyorum.Tıpa gidersem de matematiğimi telef etmiş olacakmışım gibi geliyor.Mühendislik olarak bilgisayar veya eem düşünüyorum ama bu konularda da detaylı bir bilgim yok örneğin kodlama bilmiyorum ama tıpa giden de dikiş atmayı bilmiyor mesela.Bu konularda önerisi bilgisi olan varsa görüşlere açığım.Mühendislik diyorsanız da Bilkent mi ODTÜ mü tavsiye edersiniz.
Sınav sonucuna gelince ilk 3000 de olmayı umuyorum.
Evet tavsiyelerinizi bekliyorum.

Mühendislik seçeceksen tabi ki bilkent daha iyi fakat mühendislik mi tıp mı konusuna gelince:

Tıp için aşırı sabır gerekiyor hem okurken hem çalışırken. Her türden insanla yüz yüze geleceksin. Çok garipler olacak seni tehdit eden öldürmeye çalışan. Ama hayat kurtarmanın insanları iyileştirmenin de sevabı ve mutluluğunu yaşayacaksın.

Sevdiğin şeylere odaklan. Ama mühendislikte çok önemli iki madde var. Yaratıcılık ve hayal gücü. Ama ikisininde çok ileri seviye olmalı mutlu ve başarılı olabilmen için. Eğer buna sahipsen mühendislik seç. Yoksa tıp senin için daha iyi olur.
  • İşlemci               : İntel İ7 6700k 4.0 Ghz Socket 1151
  • RAM                   : Kingston HyperX Savage 16 GB DDR4 2800 Mhz
  • Ekran Kartı        : Msi GamingX GTX 1080 GDDR5X OC (birtanem...)
  • Bağlantı              : Vodafone Süpernet Telefonsuz ADSL 16 mbit
  • İşletim Sistemi   : Windows 10 PRO 64 Bit
  • Konsol                 : İphone 6S 64 GB Silver
  • Anakart             : MSİ Gaming M5 Socket 1151 3600 Mhz O.C.

Çevrimdışı cavo2000

• 2. Seviye
  • *
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #2 : Temmuz 12, 2018, 13:56:48 ÖS »

Mühendislik seçeceksen tabi ki bilkent daha iyi fakat mühendislik mi tıp mı konusuna gelince:

Tıp için aşırı sabır gerekiyor hem okurken hem çalışırken. Her türden insanla yüz yüze geleceksin. Çok garipler olacak seni tehdit eden öldürmeye çalışan. Ama hayat kurtarmanın insanları iyileştirmenin de sevabı ve mutluluğunu yaşayacaksın.

Sevdiğin şeylere odaklan. Ama mühendislikte çok önemli iki madde var. Yaratıcılık ve hayal gücü. Ama ikisininde çok ileri seviye olmalı mutlu ve başarılı olabilmen için. Eğer buna sahipsen mühendislik seç. Yoksa tıp senin için daha iyi olur.
Teşekkür ederim yorumun için.
Tıpta mezun olunca az çok neler yapabileceğimi biliyorum.Ama mühendisliğin nereye varabileceğinden çok emin olamıyorum.Yaratıcılık konusunda da şöyle bir durum var yapılan teknolojiyi bilmeden üzerine koyulamaz diye düşünüyorum o yüzden de bunun okurken ortaya çıkacağını veya çıkmayacağını düşünüyorum.Ama o noktada da dönülmez bir yola girmiş olacağım.Türkiye'nin de doktordan çok mühendise ihtiyacı olduğunu görüyorum.Yani başarabilirsem mühendislik daha hayırlıymış gibi geliyor.

Çevrimdışı SupRaF430LTB

• 3. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 8
  • blóðörn
    • Twitter Profili
  • Platform: PC + XBOX360 + PS3
« Yanıtla #3 : Temmuz 12, 2018, 14:16:09 ÖS »

kısaca bi yorum yapıyım kendini geliştirebilirsen yeni şeyler öğrenmeye meraklıysan kesinlikle mühendislik seçmelisin düşünmeyi ve yapmayı seviyorsan mühendislik seçmelisin diye düşünüyorum gerisi sana kalmış..... olay tamamen kendini sürekli geliştirmek
« Son Düzenleme: Temmuz 12, 2018, 14:17:39 ÖS Gönderen: SupRaF430LTB »
  • İşlemci               : Intel(R) Pentium(R) CPU G2020 @2.90 Ghz
  • RAM                   : 4096MB RAM
  • Ekran Kartı        : NVIDIA GeForce GT630
  • İşletim Sistemi   : Windows 10 - 64 Bit
  • Konsol                 : XBOX360-PS3
Önce hayaller ölür, sonra insanlar

Çevrimdışı cavo2000

• 2. Seviye
  • *
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #4 : Temmuz 12, 2018, 14:52:56 ÖS »

kısaca bi yorum yapıyım kendini geliştirebilirsen yeni şeyler öğrenmeye meraklıysan kesinlikle mühendislik seçmelisin düşünmeyi ve yapmayı seviyorsan mühendislik seçmelisin diye düşünüyorum gerisi sana kalmış..... olay tamamen kendini sürekli geliştirmek
Teşekkürler
Öğrenmeye araştırmaya çok meraklıyım.Kendimi geliştirebileceğimi de düşünüyorum.Yalnız yukarıda da yazdığım gibi kodlama bilmemek bir engel midir sizce ? Yani okul zaten ingilizce olduğu için ilk sene hazırlık okurum diye planlıyorum Bu sene içerisinde sadece ingilizce oluyor galiba derslerde,bu süreçte gerekli temel bilgiyi 1 senede kendi kendime araştırarak öğrenebilir miyim ya da anlatılanlar zaten temelden alınarak mı gider sizce ? Bu ortamları pek görmediğim için danışıyorum bilginiz varsa aktarırsanız sevinirim.

Çevrimdışı SupRaF430LTB

• 3. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 8
  • blóðörn
    • Twitter Profili
  • Platform: PC + XBOX360 + PS3
« Yanıtla #5 : Temmuz 12, 2018, 15:07:26 ÖS »

Teşekkürler
Öğrenmeye araştırmaya çok meraklıyım.Kendimi geliştirebileceğimi de düşünüyorum.Yalnız yukarıda da yazdığım gibi kodlama bilmemek bir engel midir sizce ? Yani okul zaten ingilizce olduğu için ilk sene hazırlık okurum diye planlıyorum Bu sene içerisinde sadece ingilizce oluyor galiba derslerde,bu süreçte gerekli temel bilgiyi 1 senede kendi kendime araştırarak öğrenebilir miyim ya da anlatılanlar zaten temelden alınarak mı gider sizce ? Bu ortamları pek görmediğim için danışıyorum bilginiz varsa aktarırsanız sevinirim.

kodlama bilmemek engel değil ama eksiklik olur...çünkü son zamanlarda artık bazı liselerde kodlama dersleri veriliyor ne kadar düzeyde verildiğini tam olarak bilemiyorum ama en azından temeli verebilecektir ülkemizde el verdiğince geliştirmeye çalışıyorlar birşeyleri ne kadar yararlı olur hep birlikte görücez...temel bilgiye gelince 1 senede sıkı bi çalışma ve azimle öğrenirsin merak etme....anlatılanları ANLATMALARI GEREKEN temel düzeyde düzgün bi şekilde anlatacaklarından emin değilim buna çok fazla yorum yapamıyorum o konudada bi problemimiz olduğu aşikar
  • İşlemci               : Intel(R) Pentium(R) CPU G2020 @2.90 Ghz
  • RAM                   : 4096MB RAM
  • Ekran Kartı        : NVIDIA GeForce GT630
  • İşletim Sistemi   : Windows 10 - 64 Bit
  • Konsol                 : XBOX360-PS3
Önce hayaller ölür, sonra insanlar

Çevrimiçi MrFrodo

• 10. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 204
  • EmreKaraaslan
    • Facebook Profili
    • Steam Profili
« Yanıtla #6 : Temmuz 12, 2018, 18:31:32 ÖS »

Mühendislik ve tıp kendini geliştirmene bağlı şeyler.
Aralarında mühendislik ise kendini geliştirmeye çok muhtaç bir bölüm. Arasında karar vermek istiyorsan doktorlar ve mühendislerle konuşabilir bilgi alabilir ve güzel bir tablo oluşturabilirsin. Tabloyu inceleyerek karar vermek daha kolay olacaktır. Fizik ve matematik üstüne kendini geliştirmek de çok fayda sağlayacaktır. Tıp gitsen bile fizik ve matematik üstüne çalışmayı bırakmamanı tavsiye ederim. Fizik ve matematik hala uçsuz bucaksız dallar. O yüzden şimdiden kolay gelsin seçimde.

Çevrimiçi ~ßluèMooN~

• Emektar
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 664
  • Bora Özdemir | BlueMoonTR
    • Facebook Profili
    • Steam Profili
« Yanıtla #7 : Temmuz 12, 2018, 18:53:32 ÖS »

Matematiğü kullanmıyorlar, yazılım bilmiyorum falan bunları boşver. Sen hangi meslekte daha mutlu olucaksan o mesleği seç.
  • İşlemci               : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4400+ | Yandı :(
  • RAM                   : 2 GB RAM | Yandı :(
  • Ekran Kartı        : ATI Radeon HD 3400 Series 512 MB DX 10.1 | Yandı :(
  • Bağlantı              : 25 Mbps Uydu Net 50 GB AKN | RIP
  • İşletim Sistemi   : Windows 7 Ultimate SP1 COEM x86 | Yandı :(
  • Telefon               : Samasung Galaxy J7 Prime 32 GB | SM-G610F | 6.0.1 Marshmallow | Rootlu
PM'den destek veriyorum.

Konularda @~ßluèMooN~ yazarak beni etiketleyebilirsiniz.

Çevrimiçi SHYΛH

• Emektar
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 795
  • El. Psy. Congroo.
    • Facebook Profili
    • Steam Profili
« Yanıtla #8 : Temmuz 12, 2018, 19:00:15 ÖS »

Kodlama bilmediğin için çekiniyorsan her gün belirli bir saat kodlama öğrenmeye çalışsan azimle kararlılıkla ilk senen başlayana kadar temelleri öğrenirsin, belki biraz üste bile çıkabilirsin. Önemli olan azim.
  • İşlemci               : Intel Pentium G4560 3.50GHz
  • RAM                   : Corsair 8GB Vengeance
  • Ekran Kartı        : NVIDIA GeForce GTX 1050Ti
  • Bağlantı              : Millenicom | 24MBps | 100 GB AKK
  • İşletim Sistemi   : Windows 10 Pro 64 Bit
  • Anakart             : MSI H110M PRO-VD
  • Telefon               : Samsung Galaxy S5

Çevrimdışı cavo2000

• 2. Seviye
  • *
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #9 : Temmuz 12, 2018, 19:51:44 ÖS »

Hepinize teşekkür ederim yorumlarınız için.
Sonuçlar açıklanınca gidip bir görmek istiyorum zaten Ankara'daki fakülteleri genel olarak mutlu gibiler bizim okuldan mühendisliğe gidenler.Çap düşünebilirim belki matematik için.Tereddütlerim biraz azaldı mühendisliğe şu an daha yakınım tekrar hepinize teşekkürler.