Merhaba Ziyaretçi;

Dünya'nın En Büyük ve En İyi Torrent Oyun Forumuna Hoşgeldin

Üye olursan 7/24 gerçek destek alabilirsin. 10 saniyede üye olmak için hemen tıkla!

*
(Hızlı Arama Motoru)™

Forum Aramasını Kullanın
Arama Motorumuz Hakkında
Reklam vermek için: [email protected] ile iletişime geçebilirsiniz.

Gönderen Konu: Üniversite karar veremiyorum  (Okunma sayısı 420 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı loka07

• 3. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 14
  • MEKATRONİK MÜHENDİSİ.
  • Platform: Yalnız PC
Ynt: Üniversite karar veremiyorum
« Yanıtla #10 : Temmuz 12, 2018, 19:56:21 ÖS »

Dostum tıp konusunda bir şey diyemem ama Mühendislik dersen şu anda stajyer bir mühendisim ve staj yaptığım yerden iş teklifi aldım yorumlarımı ona göre değerlendir. Öncelikle bilgisayar çok tavsiye etmiyorum çünkü ülke pazarındaki donanımsal üretim yok gibi bir şey yani bilgisayar donanımı üretimi genel olarak yurt dışında ve uzun bir sürede orda kalıcak. Bilgisayar yerine yazılım güzeldir eğer kodlamaya ilgin varsa (6 yazılım dili-4 tane microdenetleyici kodlayabilen birisi olarak söylüyorum.) EEM ye gelirsek yine dediğim  gibi kalan bir kaç firma dışında ülke içinde elektronik ekipman üretilmiyor manisada bir elektirik elektronik fabrikası var birde ülkede bolsa servo ve step motor üreten firma var onun dışında genel olarak eem de tasarım yani malzemelerle başka şeyler üretme üzerinde çalışırsın. İstersen özelden başka mühendislik bölümleri de tavsiye edebilirim ?

Teknoloji çok hızlı büyüyor hocam ve sana okulda bunun ancak kırıntısını alabiliyorsun. Okullarda bir sürü imkan var ama genelde çoğunada yaklaşamıyorsun bile onun dışında kalan her şeyi kendin öğreniyorsun. Şöyle söyleyeyim okuldaki öğrendiğin alet edevatların isimleri ile sanayide isimleri bile farklı durumda. Kendin bir şeylere çaba göstermezsen üniversite bitirdim iş bulamadım diye geziyorsun ortalıkta. Yine örnek vermek gerekirse okul da bana sadece 1 yazılım dili 1 mikro denetleyici programlamayı öğretti oda 4 aylık bir ders dönemi işte sınav haftası falan atarsan ve ders saatlerini toplarsan toplamda 24 saat etmeyen bir süre oluyor yani düşün artık 24 saatte onu öğrenmen gerekiyor ama tabikide öğrenemiyorsun.

Kesinlikle ODTÜ yada Boğaz içi diyorum çünkü sadece oralardan mühendis olan özel firmalar var.
Çalmak acizlere göredir yani siz devam edebilirsiniz.

Çevrimdışı cavo2000

• 2. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 3
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #11 : Temmuz 12, 2018, 20:23:50 ÖS »

Dostum tıp konusunda bir şey diyemem ama Mühendislik dersen şu anda stajyer bir mühendisim ve staj yaptığım yerden iş teklifi aldım yorumlarımı ona göre değerlendir. Öncelikle bilgisayar çok tavsiye etmiyorum çünkü ülke pazarındaki donanımsal üretim yok gibi bir şey yani bilgisayar donanımı üretimi genel olarak yurt dışında ve uzun bir sürede orda kalıcak. Bilgisayar yerine yazılım güzeldir eğer kodlamaya ilgin varsa (6 yazılım dili-4 tane microdenetleyici kodlayabilen birisi olarak söylüyorum.) EEM ye gelirsek yine dediğim  gibi kalan bir kaç firma dışında ülke içinde elektronik ekipman üretilmiyor manisada bir elektirik elektronik fabrikası var birde ülkede bolsa servo ve step motor üreten firma var onun dışında genel olarak eem de tasarım yani malzemelerle başka şeyler üretme üzerinde çalışırsın. İstersen özelden başka mühendislik bölümleri de tavsiye edebilirim ?

Teknoloji çok hızlı büyüyor hocam ve sana okulda bunun ancak kırıntısını alabiliyorsun. Okullarda bir sürü imkan var ama genelde çoğunada yaklaşamıyorsun bile onun dışında kalan her şeyi kendin öğreniyorsun. Şöyle söyleyeyim okuldaki öğrendiğin alet edevatların isimleri ile sanayide isimleri bile farklı durumda. Kendin bir şeylere çaba göstermezsen üniversite bitirdim iş bulamadım diye geziyorsun ortalıkta. Yine örnek vermek gerekirse okul da bana sadece 1 yazılım dili 1 mikro denetleyici programlamayı öğretti oda 4 aylık bir ders dönemi işte sınav haftası falan atarsan ve ders saatlerini toplarsan toplamda 24 saat etmeyen bir süre oluyor yani düşün artık 24 saatte onu öğrenmen gerekiyor ama tabikide öğrenemiyorsun.

Kesinlikle ODTÜ yada Boğaz içi diyorum çünkü sadece oralardan mühendis olan özel firmalar var.
Abi teşekkür ederim öncelikle.
Başka mühendislik düşünmüyorum ben aslında.Bir süre yurt dışında çalışmak da cazip olabilir.Kendi öğrendiğin bilgiler için nasıl kaynaklar kullandığını sorabilir miyim ? Bir yerlerden eğitim mi aldın yoksa kitaplar üzerinden kendin mi geliştirdin ? Hangi üniversite olayında da Bilkent'in kariyer merkezleri varmış diye okudum öğrenciyi direk büyük firmalara yönlendiriyorlarmış galiba.ODTÜ'nün veya Boğaziçi'de de böyle imkanlar var galiba anlattığın kadarıyla.Ama Boğaziçi maddi açıdan sıkıntılı olabilir benim için malum İstanbul.
  • İşlemci               : Intel Pentium Dual-Core 2.70 Ghz
  • RAM                   : 2 GB-DDR2
  • Ekran Kartı        : Nvidia Geforce 9400 Gt 1 Gb
  • Bağlantı              : TTNET Ultranet 16 Mbps
  • İşletim Sistemi   : Windows 7 Ultimate 32 Bit
  • Anakart             : Intel Bearlake G31
  • Telefon               : Zenfone 2 Laser

Çevrimdışı batuhan81

• 1. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 0
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #12 : Temmuz 12, 2018, 20:58:52 ÖS »

Bir sağlıkçı olarak söylüyorum doktor arkadaşım çok var sana pozitifleri söylemiyorum az çok biliyorsunuz çok kutsal, bir öğrenci olacağın zaman bile yani tıp okurken en üst mertebede olacaksın yönetici makamında  hayatın hem maddi hem manevi olarak seni zirvelere taşıyacak bölümden bölüme çok fark eder kendine bir bölüm seç genel cerrahi KVC vb gibi iyi yönler çok önemli olan negatif tarafları doktor asistanlık sürecinden itibaren özel hayatın denen birşey kalmayacak sürekli hastanede ameliyat sinemaya gitsen yarım kalır + yaş (prof doç ) + insanlarla uğraşacaksın insanları sevmen lazım her türlüsü var emin ol + kafa patlayacak + hayatını bu mesleğe adayacaksın diğer mesleklerde nasıl olur sabah 8 akşam 4 bitti sokarım hadi eğlenek gezek doktor olursan asistanlıktan itibaren aralı olarak 48 saat nöbetlerin ameliyatların olacak
  • İşlemci               : intel core quad CPUq9300 2.50GHz 2.51 GHz
  • RAM                   : 4 gb
  • Ekran Kartı        : ASUS r7 265
  • İşletim Sistemi   : windows 8