Merhaba Ziyaretçi;

Dünya'nın En Büyük ve En İyi Torrent Oyun Forumuna Hoşgeldin

Üye olursan 7/24 gerçek destek alabilirsin. 10 saniyede üye olmak için hemen tıkla!

*
(Hızlı Arama Motoru)™

Forum Aramasını Kullanın
Arama Motorumuz Hakkında
Reklam vermek için: [email protected] ile iletişime geçebilirsiniz.

Gönderen Konu: Fifa 18 Kasmayan oyun kasmaya başladı  (Okunma sayısı 310 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı xcengiz61

• 2. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 2
  • Torrent-Oyun.com
  • Platform: Yalnız PC
Fifa 18 Kasmayan oyun kasmaya başladı
« : Temmuz 12, 2018, 23:55:29 ÖS »

arkadaşlar son zamanlarda oyunlarda özellikle fifa 18 de oyunu yarım saat oynadıktan sonra düşük ayarlarda kasmaya başlıyor özellikle sinematik kısımlar gelince çok takılmalar oluyor normalde ilk zamanlarda çok güzel rahatlıkla oynardım bugün takılmalar çoğalınca oyunda bi hata verip attı bi bilgisi olan varsa yardım edebilir mi overclock yapsam düzelir mi

« Son Düzenleme: Temmuz 12, 2018, 23:57:58 ÖS Gönderen: xcengiz61 »
  • İşlemci               : Intel(R) Core(TM) i5-4590 CPU @ 3.30GHz (4CPUs), 3.3GHz Intel Turbo Bost Teknolojisi İle Maksimum 3.70 GHz
  • RAM                   : 8GB DDR3
  • Ekran Kartı        : MSİ GTX 750Tİ DDR5 128bit 2GB
  • Bağlantı              : 16 MBps
  • İşletim Sistemi   : windows 10 64 bit

Çevrimdışı aeygames

• 4. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 25
  • Torrent-Oyun.com
    • Steam Profili
Ynt: Fifa 18 Kasmayan oyun kasmaya başladı
« Yanıtla #1 : Temmuz 13, 2018, 00:03:03 ÖÖ »

arkadaşlar son zamanlarda oyunlarda özellikle fifa 18 de oyunu yarım saat oynadıktan sonra düşük ayarlarda kasmaya başlıyor özellikle sinematik kısımlar gelince çok takılmalar oluyor normalde ilk zamanlarda çok güzel rahatlıkla oynardım bugün takılmalar çoğalınca oyunda bi hata verip attı bi bilgisi olan varsa yardım edebilir mi overclock yapsam düzelir mi

Ekran kartı driverını güncel değilse güncelle.

Çevrimdışı xcengiz61

• 2. Seviye
  • *
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #2 : Temmuz 13, 2018, 00:10:12 ÖÖ »

Ekran kartı driverını güncel değilse güncelle.

güncel
  • İşlemci               : Intel(R) Core(TM) i5-4590 CPU @ 3.30GHz (4CPUs), 3.3GHz Intel Turbo Bost Teknolojisi İle Maksimum 3.70 GHz

Çevrimdışı aeygames

• 4. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 25
  • Torrent-Oyun.com
    • Steam Profili
« Yanıtla #3 : Temmuz 13, 2018, 00:22:30 ÖÖ »

Bilgisayar sıcaklığını kontrol et. Yaz geldiği için bilgisayar aşırı ısınıyor olabilir. Çok tozlandıysa bilgisayarın içini temizleyebilirsin. Kuruduysa termal macunu yenilemen gerekli. Termal macun sıcaklık değerlerini 30-40 derece etkileyebiliyor. Speccy programını kullanarak bilgisayarının sıcaklık değerlerini ölçebilirsin.

Çevrimiçi KRΘNΘS

• Editör
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 37
  • Size Yardımcı Olduysam Teşekkür Et'e tıklayın
« Yanıtla #4 : Temmuz 13, 2018, 00:27:25 ÖÖ »

Ekran çözünürlüğünü herhangi bir 16:9'a uyumlu olan bir çözünürlük seç düzelebilir.
  • İşlemci               : İntel Core i7 3630QM 2.4 GHz
  • RAM                   : 8 GB-DDR3-1333 MHz
  • Ekran Kartı        : 2 GB- NVİDİA GT 650 M
  • Bağlantı              : 8 MBps-TTNET
  • İşletim Sistemi   : Win 8.1-64 Bit

Çevrimdışı kutay.tabakoglu

• 7. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 35
  • Uyuyan Milletler Ya Ölür Yada Köle Olarak Uyanır!
    • Facebook Profili
    • Steam Profili
« Yanıtla #5 : Temmuz 13, 2018, 03:33:26 ÖÖ »

aynı sorun bende de var hiç kasmayan oyun kasmaya başladı artık sıcaklıklarda fena değil fifada yani kart 40 derecelerde termal macun yeni toz yok güncel ama kasıyor kasmaya başladı ilginç inşallah bi çözüm bulunur
  • İşlemci               : Intel(R) Core(TM) i3-6098P CPU @3.60GHz 3.60GHz
  • RAM                   : GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V
  • Ekran Kartı        : Asus GeForce GTX750 Ti STRIX OC GDDR5 2GB 128Bit NVIDIA DX12
  • Bağlantı              : Kablonet 50MBPS 150GB AKK
  • İşletim Sistemi   : Windows 10 64 bit
  • Anakart             : ASUS B150M-K Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133Mhz USB3.0 VGA&DVI Anakart
  • Telefon               : Huawei P9 LITE 2017

Çevrimdışı xcengiz61

• 2. Seviye
  • *
  • Torrent-Oyun.com
« Yanıtla #6 : Temmuz 13, 2018, 14:57:50 ÖS »

aynı sorun bende de var hiç kasmayan oyun kasmaya başladı artık sıcaklıklarda fena değil fifada yani kart 40 derecelerde termal macun yeni toz yok güncel ama kasıyor kasmaya başladı ilginç inşallah bi çözüm bulunur

Kardeşim sanırım bitek fifada oluyo bu oyunda orjinal güncel ekran kartıda güncel ekran kartımın derecesi normal ya zaten msı afterburner dan fan hızını sona getiriyorum ısınmasın diye acaba işlemciden mi kaynaklanıyor

Çevrimdışı DeSeRT™

• 13. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 236
  • The Gladiator
    • Facebook Profili
« Yanıtla #7 : Temmuz 13, 2018, 16:07:04 ÖS »

Dostum öncelikle sorun ekran kartıyla alakalı bunu belirteyim. Bak orda şey yazıyor en az 1 gb ekran kartınız olduğundan emin olun diyor. Seninki 2 gb tamam sorun yok gibi ama. Model olarak düşük bi ekran kartı ve 128 bit. Yani kaplamaları yüklemekte güçlük çekiyor ekran kartı ve hata'dan anlayacağın üzere, daha fazla dayanamayıp oyundan atmış. Yani malesef ekran kartın yetersiz bu oyun için  :-\

Çevrimiçi MrFrodo

• 10. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 205
  • EmreKaraaslan
    • Facebook Profili
    • Steam Profili
« Yanıtla #8 : Temmuz 13, 2018, 16:15:11 ÖS »

Dostum öncelikle sorun ekran kartıyla alakalı bunu belirteyim. Bak orda şey yazıyor en az 1 gb ekran kartınız olduğundan emin olun diyor. Seninki 2 gb tamam sorun yok gibi ama. Model olarak düşük bi ekran kartı ve 128 bit. Yani kaplamaları yüklemekte güçlük çekiyor ekran kartı ve hata'dan anlayacağın üzere, daha fazla dayanamayıp oyundan atmış. Yani malesef ekran kartın yetersiz bu oyun için  :-\
Yalnız orada ekran kartını crash verdiğini söylüyor. Yetersiz olduğunu söylemiyor. Sürücülerin güncel olduğundan ve desteklenen bir ekran kartı olduğundan emin olmanı ve VRAM'ın 1024 olmasına(1024 olmasa da olur) dikkat etmeni söylüyor. Bunun farklı sebepleri olabilir. Yani hemen ekran kartını suçlamamak lazım  :))

Çevrimdışı DeSeRT™

• 13. Seviye
  • *
  • Aldığı Teşekkür: 236
  • The Gladiator
    • Facebook Profili
« Yanıtla #9 : Temmuz 13, 2018, 18:41:54 ÖS »

Yalnız orada ekran kartını crash verdiğini söylüyor. Yetersiz olduğunu söylemiyor. Sürücülerin güncel olduğundan ve desteklenen bir ekran kartı olduğundan emin olmanı ve VRAM'ın 1024 olmasına(1024 olmasa da olur) dikkat etmeni söylüyor. Bunun farklı sebepleri olabilir. Yani hemen ekran kartını suçlamamak lazım  :))
Ee driver güncel diyor arkadaş ? :D Napacak bu adam kendi mi driver yazacak ?  hhhz:. Her sistem gereksinimi yeni oyunları kaldırmayabilir. Orda yazana ne bakıyon. Oyun yeni bi oyun ve bence arkadaşın ekran kartı oldukça eski. Bas bariz yetmiyor işte ve sistem kendini kapatıp crash veriyor. Bunun açıklaması budur.
« Son Düzenleme: Temmuz 13, 2018, 18:42:33 ÖS Gönderen: DeSeRT™ »