Merhaba Ziyaretçi;

Dünya'nın En Büyük ve En İyi Torrent Oyun Forumuna Hoşgeldin

Üye olursan 7/24 gerçek destek alabilirsin. 10 saniyede üye olmak için hemen tıkla!

*
(Hızlı Arama Motoru)™

Forum Aramasını Kullanın
Arama Motorumuz Hakkında
Reklam vermek için: [email protected] ile iletişime geçebilirsiniz.

Gönderen Konu: Battlefield 2 Modern Combat [PS2] FULL - Torrent - Hızlı - İndir  (Okunma sayısı 27501 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gangsta

 • 10. Seviye
 • *
 • İleti: 4.044
 • Aldığı Teşekkür: 2012
 • Kalite Tesadüf Değildir.
 • Platform: PC + XBOX360 + PS3
Battlefield 2 Modern Combat

Playstation® 2
İngilizce
İSO
3,37 GB

Savaş alanını evlerimize getirmekte artık uzman sayılan DICE firmasının son oyunu Battlefield 2, PC ile yaz aylarında buluşmuştu, ve nihayet oyun konsollarımızdada (Xbox, PlayStation 2) boy gösterdi. Savaş daha modern bir hale geliyor çünkü artık tarihi değil. Ama belkide tarihi savaş daha eğlenceliydi diye düşünenler olabilir (Battlefield 1942’yi beraber oynadığım eski arkadaşlarımın çoğu bu şekilde düşünüyorlar aslında, bende pek farklı hissettiğimi söyleyemem). Öncelikle oyunu PC’de görmüş yada oynamış olan kişilere ufak bir uyarı: Battlefield 2: Modern Combat, PC’de görmüş olduğunuz Battlefield 2 ile aynı oyun değil. Her iki oyununda modern çağda geçmesi, günümüzün modern silah ve ekipmanlarının kullanılması tek ortak noktaları. Bunun dışında gerek oynanış olsun gerekse grafiksel olarak olsun çok farklı iki oyun PC ve konsol versiyonları.

Konsolda herkesin multi-player oyun keyfine ulaşamadığı düşünülmüş olmalıki, Battlefield 2: Modern Combat’ın tek kişilik oyun modundaki görevler belli bir senaryoya bağlanmış ve tek kişilik oyun modunu daha eğlenceli kılacak bazı özellikler eklenmiş (hot-swap gibi, bunu birazdan detaylı bir biçimde anlatacağım). Oyunun Multi-player modu ise mantık olarak PC versiyonu ile hemen hemen aynı fakat daha az kişinin beraber oynamasını destekleyebiliyor. Xbox’ın ve PlayStation 2’nin ülkemizde pekte yaygınlaşmamış (belkide hiç yaygınlaşmamış) olan network oyun sistemi nedeni ile oyunun multi-player modu bizleri ne kadar ilgilendirir bilemem, fakat oyunun tek kişilik moduda bence oldukça eğlenceli. Fakat oyunun çok büyük eksileride yok değil. Bunlar nelermi? Gelin ofisimize soralım.

Dante: Battlefield 2’nin konsolda en büyük eksisi nedir?
Duro: Hiç bir şekilde system-link veya bölünmüş ekranda multi-player desteklemiyor!
Shenmue: Multi-player amaçlı doğmuş bir oyunun böyle olması saçmalık…
Dante: Evet öyle… Ne desem boş...

Multi-player isteriz!!!
Evet, oyun maalesef tek konsol üzerinden veya Xbox gibi bir sistemde iki konsolu bağlayarak arkadaşlarınız ile oyun oynamanıza izin vermiyor. Grafikleri PS2 ve Xbox gibi konsolları pekte zorlamayacak düzeyde olan bir oyunu neden multi-player eğlencesinden mahrum ederler bir açıkçası anlamadık. Teorik olarak, evet, multi-player oyun modu var, fakat bunu sadece internet üzerinden mümkün. Ülkemizde Xbox Live! olmaması ve PlayStation 2 ile online oyun oynayan insane sayısınınde neredeyse sıfır olması nedeni ile oyunun tek kişilik moduna mahkum kalmış durumdayız. Co-op ve multi-player oyunları çok sevdiğimiz için ofisimizde bizim büyük bir hayal kırıklığı oldu bu maalesef.

Tek-kişilik oyun moduna mahkum kalmak…
System-link olmaması nedeni ile Xboxlarımız ile bile Xlink Kai veya Xbconnect gibi programlar aracılığı ile oyunu on-line oynayamayacağımızı anladıktan sonra oyunun tek kişilik modunun bize neler verebileceğini görmek istedik. Oyunun aslında gerçektende güzel ve eğlenceli olabildiğini bize gösteren pek çok şey ile karşılaştık. Fakat bu güzellikler bizi aynı zamandada üzdüler tabiiki, çünkü böyle bir oyunu arkadaşlarınız ile yan yana oynayamamak çok kötü bir durum.

Herneyse, bu kadar söylendik, artık biraz tek kişilik oyun moduna göz atalım. Öncelikle oyunun PC versiyonunu tanıyanlar, Battlefield serilerinin herhangibi bir senaryo yada tek kişilik oyun görevleri içermediğini bilirler. Oyunun konsol versiyonunda ise durum böyle değil, oyunun bir açılış videosu, konuyu anlatan brifingler ve haber programları şeklinde sunulan bir hikaye mevcut. Bunlar basit olarak belli ülkeler arasındaki gerilimi ve savaşı konu aldığı için artık “klasik” olarak düşündüğümüz savaş senaryolarından pekte farklı değil, yani sizi etkileyecek bir yanı pek yok. Sizi etkileyecek bir şey varsa, bu tek kişilik oyun modunun oynanışı olmalı. PC’deki skirmish tarzı tek kişlik botlar ile yapılan savaşlardaki gibi sadece bayrakları ele geçirip düşman gücünü bitirmek gibi bir durum söz konusu değil çoğu zaman. Bazı noktaları bombalamak, korumak, çatılarda sniper rolü üstlenmek veya kargo gemilerini batırmak gibi çok çeşitli görevler ile karşılaşacaksınız. Biliyorum bunlarda herhangibi bir Tom Clancy oyununda görmediğimiz şeyler değil fakat çevrede gezinen araçlar, birbirleri ile çatışan askerler ve oluşan karmaşa yinede PC’deki Battlefield oyunlarının hissini verebiliyor. Yapay zeka her ne kadar çok akıllı sayılmasada, ve önceden belirlenmiş yolları izlesede oyunu en azından bir kere, sıkılmadan oynayacağınız kesin.

Klasik Battlefield yapısına alışık olanlar hemen oyuna başlarken belli bir asker türü seçilemeyeceğini, başlangıçta araçların park halinde olduğu bir üssün ve başlama noktalarının olmadığını farkedebilirler. Evet bütün bunlar doğru, savaş alanındaki herhangibi bir asker olarak başlıyorsunuz oyuna her zaman, Humvee, Tank, Helikopter gibi araçların genelde nereden geldiği belli olmuyor fakat savaş alanında her zaman kullanan bir asker görüpte onun yerine geçme şansınız var zaten. Nasılmı? Hot-swap olarak isimlendirilen ufak bir yenilik ile.

Hot-swap nedir?
Takımınızdaki askerleri kafalarının üzerlerindeki ufak semboller sayesinde takip edebiliyorsunuz. Bu sembollere bakarak askerlerin üzerlerindeki silahları, daha doğrusu sınıflarını öğrenebiliyorsunuz. Direk olarak bir askere baktığınızda bu sembol beyaz hale geliyor ve işte bu anda tek bir düğmeye basarak o askerin yerine geçip kendi askerinizi yapay zekanın eline bırakmanız mümkün. Savaş alanında gerçektende hangi asker olacağınızın pek bir önemi yok çünkü herkez aynı, ve eğer savaşı gerçekten kazanmak istiyorsanız bunu sürekli yaparak oynamanız daha iyi olur. Bence hot-swap oldukça güzel bir buluş, PC’de Battlefield 2’de Kumandan olarak askerlerinizi strateji oyunlarındaki gibi yönlendirebiliyordunuz, bu oyunda ise onların yerine anında geçip savaş alanına hakim olabiliyorsunuz. Baktığınız askerin uzaklığı ne olursa olsun, askerinizi değiştirmeyi denediğiniz anda bulanıklık efektleri eşliğinde kamera seçtiğiniz askere doğru uçuyor ve onun yerine geçiyorsunuz. Ben bu özelliği beğendim, peki ya ofistekiler.

Dante:Hot-swap hakkında ne düşünüyorsun Ferudun?
Shenmue: (5 dakika kadar düşünür) Bence konsol versiyonuna eklenen tek işe yarar yenilik...
Dante: (Bakalım Efe ne diyecek) Hot-swap nasıl olmuş Efe?
Duro: Ha? Ne hot-ne? O ne? Hot-swap? (Açıklamadan sonra olayı anlar ve yanıt verir) Multi-player oynayamadıktan sonra hiç bir işe yaramaz, ne gerek var…

Multi-player seven kişiler olduğumuz için ve Ghost Recon 2’yi 4 kişi halinde bir takım olarak oynamaya alışmış olduğumuz için Battlefield 2’dende beklentilerimiz bu şekildeydi bizim, bu kadar hayal kırıklığı herhalde normal, ama hot-swap gerçektende tek kişilik oyun modunu eğlenceli hale getiren bir etmen.

İstatistik ve değişik oyun modları
Tek kişilik oyun modunun yanı sıra bazı ekstralarda yok değil, fakat bu ekstralar gerçektende vaktinizi adayıp başında uzun saatler geçireceğiniz türden şeyler değiller bence. Bazı challenge modları sayesinde Humvee jipleri ile belli noktalardan diğerlerine zaman yarışlarına girebilir, hot-swap ile uzun mesafeleri kısa sürede aşmak gibi ilginç görevleri üstlenebilirsiniz. Tek kişilik oyun modunda ilerledikçe daha fazla challenge görevi açılıyor. Oyun içersinde ise bazı yaptığınız şeyler direk olarak istatistik olarak profilinize işleniyor. Çok farklı ve ilginç istatistik verileri var, örneğin Humvee kullanırken en uzun atladığınız mesafe, tek şarjör ile öldürebildiğiniz düşman sayısı, hot-swap ile aştığınız en uzun mesafeler gibi. İstatistik depolama gerçektende çok detaylı olmuş. Ayrıca her bölüm sonunda kazandığınız puanlar hesaplanarak rank atlamanız, yeni silahlar açmanızda mümkün. Oyunda düşmanlarınızı öldürerek ve görevlerinizi tamamlayarak puan kazanıyorsunuz, öldüğünüz zamanlar ise puan kaybediyorsunuz tabiiki. Oyun içersindeki başarınıza görede ekranın sağ üstündeki radarın etrafı kaplanarak, canınızın daha fazla, atış gücünüzün ve isabetinizin daha fazla olması gibi avantajlarda kazanıyorsunuz. Oyunda ayrıca Battlefield oyunlarından alışık olduğumuz, Helikopter, Humvee, Tank, vs. gibi kullanılabilir araçlar olduğunu söylememe gerek yok herhalde. Yine keskin nişancı, ağır silahlar, mühendis gibi çeşitli asker grupları mevcut fakat başlarken bir tanesini seçmeniz mümkün değil, zaten askerinizi her an değiştirebileceğiniz için aslında seçmenizinde bir anlamı yok bence. Genel olarak tek kişilik oyun modunun eğlencesi oldukça iyi ama multi-player oyunları seviyorsanız, bunun eksikliğini büyük bir ihtimalle hissedeceksiniz.

Grafik ve Ses
Her multi-platform oyunda olduğu gibi, PlayStation 2 ve Xbox’a ortak olarak çıkan bu oyundada harika grafikler aramak doğru olmaz. PC’deki gibi bump-mapping kullanılmış asker ve araç modellemeleri yada yüksek çözünürlüklü ortamlar ve gelişmiş efektler zaten hiç beklemeyin. Oyunda genel anlamda kaplamalar bulanık gözükselerde alanların genişliği ve özel efektler oldukça iyi adapte edilmişler. Su, yağmur, parlama gibi efektler oldukça iyiler (Özellikle yağmurlu ortamlar oldukça yoğun ve göze hoş gözüküyorlar). Efektlerde herhalde en büyük kusur patlamalar. Alev efektler her ne kadar hoş gözükselerde patlayan araçlardan hiç bir parka çıkmayıp hemen yokoluvermeleri biraz kaba gözüküyor göze. Battlefield 2: Modern Combat grafiksel olarak her iki konsolunda en iyilerinden değil, ama oldukça temiz ve sorunsuz grafikler sunuyor, bunuda ortalama bir fizik motoru ile birleştirince güzel sahneler ortaya çıkabiliyor (ragdoll ve çevrede patlamalar ile uçuşan objeler gibi).

Silah sesleri artık hemen hemen her oyunda iyi sayılır, Battlefield 2: Modern Combat’tada durum pek farklı değil. Bölüm başındaki brifinglerdeki açıklamalar, oyun içersindeki askerlerin sesleride oyuncuyu havaya sokabilecek kadar iyi, ayrıca artık tek-kişilik bir oyun modu temel alındığı için, oyunun aksiyonu tamamlayan müzikleride var. Ana menüde çalan müzikten tutun oyun içersindeki müziklere kadar tüm müzikler oldukça iyi. Ses sınıfında oyunun en büyük kusuru bazı araç seslerinin sönük kalmaları. Örneğin helikoptere bindiğinizde ses olarak bunu hissedemiyorsunuz ve pervane sesleri biraz sönük kalıyor.ALINTI DEĞİLDİR.
« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2012, 13:14:08 ÖS Gönderen: Gangsta »
 • İşlemci               : İNTEL CORE 7 3770K 3.5 GHZ
 • RAM                   : KINGSTON 8GB DDR3
 • Ekran Kartı        : ASUS HD6850 GDDR5 1GB 256BIT
 • Bağlantı              : 8 MBps - Smile
 • İşletim Sistemi   : Windows 7 - 64 Bit
 • Konsol                 : PS3 Fat 3.55 CFW + 750 GB

Çevrimdışı carpediemrcp

 • 1. Seviye
 • *
 • İleti: 11
 • Aldığı Teşekkür: 0
 • Torrent-Oyun.com
 • Platform: PC + PS2
Ynt: Battlefield 2 Modern Combat [PS2] FULL - Torrent - Hızlı - İndir
« Yanıtla #1 : Temmuz 19, 2012, 01:01:49 ÖÖ »


teşekkür ederim üstad indirmeye başlıyorum :)
 • İşletim Sistemi   : Windows-7(32) WindowsXp(32)
 • Konsol                 : Ps2 Slim

Çevrimdışı adas16

 • 1. Seviye
 • *
 • İleti: 6
 • Aldığı Teşekkür: 0
 • Torrent-Oyun.com
Ynt: Battlefield 2 Modern Combat [PS2] FULL - Torrent - Hızlı - İndir
« Yanıtla #2 : Temmuz 21, 2012, 10:10:34 ÖÖ »


nerden yükleniyor bu oyunlar bulamadım

Çevrimdışı Gangsta

 • 10. Seviye
 • *
 • İleti: 4.044
 • Aldığı Teşekkür: 2012
 • Kalite Tesadüf Değildir.
 • Platform: PC + XBOX360 + PS3
Ynt: Battlefield 2 Modern Combat [PS2] FULL - Torrent - Hızlı - İndir
« Yanıtla #3 : Temmuz 21, 2012, 14:19:29 ÖS »


Ps2 bolumunde konu mevcut.
 • İşlemci               : İNTEL CORE 7 3770K 3.5 GHZ
 • RAM                   : KINGSTON 8GB DDR3
 • Ekran Kartı        : ASUS HD6850 GDDR5 1GB 256BIT
 • Bağlantı              : 8 MBps - Smile
 • İşletim Sistemi   : Windows 7 - 64 Bit
 • Konsol                 : PS3 Fat 3.55 CFW + 750 GB

Çevrimdışı doanylmz

 • 1. Seviye
 • *
 • İleti: 87
 • Aldığı Teşekkür: 1
 • doanylmz
  • Facebook Profili
Ynt: Battlefield 2 Modern Combat [PS2] FULL - Torrent - Hızlı - İndir
« Yanıtla #4 : Temmuz 21, 2012, 16:17:02 ÖS »


neden sitede ki bütüm indirme linkleri kaldırıldı?
 • İşlemci               : INTEL Core i5 3570K Soket 1155 3,4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
 • RAM                   : 12 GB Kingston HyperX 1600 MHZ
 • Ekran Kartı        : ZOTAC AMP EDİTİON! NVIDIA GTX 680 Ekran Kartı
 • Bağlantı              : 8 MBps - Smile Adsl Limitsiz
 • İşletim Sistemi   : Windows 8 Pro 64 bit Orjinal
 • Konsol                 : PS2

Çevrimdışı marazz

 • 2. Seviye
 • *
 • İleti: 177
 • Aldığı Teşekkür: 0
 • Torrent-Oyun.com
 • Platform: Yalnız PC
Ynt: Battlefield 2 Modern Combat [PS2] FULL - Torrent - Hızlı - İndir
« Yanıtla #5 : Ağustos 17, 2012, 03:10:00 ÖÖ »


tşk
 • İşlemci               : INTEL Core i7-6700 Skylake
 • RAM                   : KINGSTON HyperX Savage(2x8GB)
 • Ekran Kartı        : MSI RX 480 8GB
 • Bağlantı              : 100 MBps - Uydunet
 • İşletim Sistemi   : Windows 10 - 64 Bit
 • Konsol                 : Logitech F710
 • Anakart             : MSI B150 GAMING M3 INTEL B150
 • Telefon               : iPhone 6s

Çevrimdışı ayhanaydin

 • 1. Seviye
 • *
 • İleti: 1
 • Aldığı Teşekkür: 0
 • Torrent-Oyun.com
Ynt: Battlefield 2 Modern Combat [PS2] FULL - Torrent - Hızlı - İndir
« Yanıtla #6 : Ağustos 26, 2012, 17:48:26 ÖS »


tşk

Çevrimdışı ertacby

 • 1. Seviye
 • *
 • İleti: 8
 • Aldığı Teşekkür: 0
 • Torrent-Oyun.com
  • Facebook Profili
Ynt: Battlefield 2 Modern Combat [PS2] FULL - Torrent - Hızlı - İndir
« Yanıtla #7 : Ağustos 28, 2012, 22:17:33 ÖS »


teşekkürler
 • İşlemci               : P4 2.80
 • RAM                   : 3GB

Çevrimdışı cæsar

 • 3. Seviye
 • *
 • İleti: 455
 • Aldığı Teşekkür: 37
 • Platform: Yalnız PC
Ynt: Battlefield 2 Modern Combat [PS2] FULL - Torrent - Hızlı - İndir
« Yanıtla #8 : Eylül 07, 2012, 17:25:45 ÖS »


teşekürler..
 • İşlemci               : Intel Core i7-4700HQ - 2.4 GHz Turbo ile 3.4 GHz
 • RAM                   : 16 GB - DDR3
 • Ekran Kartı        : AMD R9 M265X - 2 GB GDDR5
 • Bağlantı              : 50 MBps (200AKK) - TTNET Fiber İnternet
 • İşletim Sistemi   : Windows 10

Çevrimdışı Kelkit

 • 1. Seviye
 • *
 • İleti: 26
 • Aldığı Teşekkür: 0
 • Torrent-Oyun.com
Ynt: Battlefield 2 Modern Combat [PS2] FULL - Torrent - Hızlı - İndir
« Yanıtla #9 : Eylül 21, 2012, 11:54:30 ÖÖ »


paylaşım için teşekkürler